Dobrý den,které povolání vás baví nejvíc? Nebude vám líto, že skončíte s doktořinou? Díky. L. Tadík

Dobrý den, bavila mě práce na radnici i v nemocnici. Proto jsem se snažila obě zaměstnání skoloubit. Ale myslím, že není všem dnům konec, třeba se k nim jednou zase vrátím.

Kdybyste byla manželka Jiřího Paroubka, doporučila byste mu odstranění jeho nevzhledné bradavice? Děkuji za zodpovězení tohoto dotazu. dana s.

Nedoporučila. Mohlo by to skončit ještě nevzhlednější jizvou.

Na místní poměry teď budete brát peněz jako šlupek. Nějakých 200 tisíc. Jak s nimi naložíte? A kolik přispějete na charitu? Děkuji za odpověď. ravensburg

Dobré odpoledne, zatím jsem první plat přislíbila kroměřížské nemocnici. Další plány jsem zatím neřešila, ale jistě budu i do budoucna počítat s podporou dobročinnosti. Považuji to za samozřejmou věc.

Dobrý den, jak jste oslavila zprávu, že jste europoslankyně? J.K.

Dobrý den, na žádné velké oslavy jsem ani neměla čas, vlastně jen s přáteli u vína, po nočním čekání na sčítání hlasů.

Paní Sehnalová, jakými jazyky se bez problémů domluvíte? Tonda

Dobrý den, opravdu bez problémů se domluvím anglicky, další jazyky se učím, ale přednost dám angličtině.

Dobrý den, nebude vám v ošklivém Bruselu smutno po krásné Kroměříži? Lenka Mařáková

Dobrý den, Kroměříž je překrásné město, takže o to více se budu těšit domů.

Dobrý den, paní doktorko. Blahopřeji Vám ke zvolení europoslankyní. Nicméně je pro mě jakožto Vašeho vliče zklamáním, když i nadále chcete zastávat tolik postů, jak plánujete. V současné době jste místostarostkou města Kroměříže (toho jedíného se vzdáváte), jste v radě Zlínského kraje a pracujete v nemocnici Kroměříž. K tomu všemu budete poslankyní Evropského parlamentu. Jak to chcete zvládnout být současně na 3 postech - v Kroměříži, ve Zlíně a nově v Bruselu? Nechcete se vzdát ještě něčeho než jen postu místostarostky? Bude Vaše práce opravdu dobrá, když toho budete mít tolik? Přece jen, plovičatá práce bývá neplnohodnotná … A vezmeme-li v úvahu plat europoslance v přepočtu 206 000Kč plus reprezentativní diety, příspěvek na politickou činnost a příspěvek k penzi, plus plat krajské radní a plat lékaře - myslíte si, že je to morálně v pořádku, nejen proto, že jste sociální demokratkou? Ve srovnání třeba s těmi, co Vás volili a o práci přišli, jsou to třeba otcové rodin s dětmi a horko těžko rodinu uživí? Paní doktorko, upřímně - zdá se Vám to fér? (dar prvního platu europoslance nikoho nespasí, je to jen gesto). Děkuji Martina

Dobrý den, paní Martino, já jsem již před svým volením řekla, že bych se nechtěla z Kroměříže a regionu na pět let zcela vytratit. Zastupitelstvo města i kraje (jsem členkou zastupitelstva, ne radní) se schází přibližně jednou za šest týdnů až dva měsíce a já považuji za užitečné udržovat i touto formou kontakt s děním ve městě a na kraji. Pokud to časově nebude možné, samozřejmě, že se situaci přizpůsobím. Pokud jde o nemocnici, ukončím pracovní poměr dohodou ke konci června. Víte, svůj dar nemocnici neberu jako první a poslední příspěvek na užitečnou věc. Jednorázové gesto to z mé strany rozhodně není.

Dobrý den, četl jsem že chcete věnovat první plat nemocnici kde pracujete. Máte už domluvené, co za něj koupí? Velecký

Dobrý den, ano, to je pravda, první plat věnuji kroměřížské nemocnici,ve které pracuji. Co za něj konkrétně bude zakoupeno, je v jednání s vedením nemocnice, ale pravděpodobně se tou částkou dofinancuje nákup nového ventilátoru na oddělení ARO, který je opravdu akutní potřebou.