Nemovitosti se budou prodávat veřejnými dražbami v Brně, kterými provede společnost Prokonzulta. Nového kupce dnes může získat například administrativní objekt v ulici Kollárova a výrobní a skladovací areál v ulici Chelčického v Kroměříži, administrativní objekt s ubytovnou v Praze či malá nemovitost v Bystřici pod Hostýnem.

Například známý kroměřížský penzion Na Octárně by tak mohl už v červnu získat nového majitele

„Dvacátého června přijde na řadu celý areál kroměřížského penzionu Na Octárně, jehož dražba se uskuteční přímo v objektu. Vyvolávací cena je šestačtyřicet milionů,“ řekl včera zvláštní správce konkurzní podstaty pro prodej majetku firmy Elma-Therm Libor Baroň. Podle něj už potenciální kupci o majetek společnosti projevili zájem. „Dražebník mne informoval, že na prohlídkách byla početná účast, očekáváme tedy velký zájem o všechny nemovitosti. Jde o poutavé objekty polohou i využitím,“ dodal zvláštní správce pro prodej majetku Elma- -Therm s tím, že třeba penzion NaOctárně může okamžitě po prodeji fungovat dál.

„Nový majitel s ním získá i vybavení a převezme jej v chodu. S tím se počítá. Dražby nemají vliv na zaměstnance a firmě by mohly celkově vynést až sto milionů korun,“ odhadoval Baroň.

Zájem o majetek elektromontážní společnosti, která kdysi zaměstnávala přes pět set zaměstnanců, potvrdil i správce konkurzní podstaty Elma-Thermu Martin Frank. „Vím, že je poptávka. Dokonce s několika potencionálními kupci vyjednáváme, jde i o firmy z oboru,“ přiznal Frank, který se snaží zachovat výrobu ve firmě Elma-Therm.

Kroměřížský podnik, jehož zadlužení před úpadkem dosáhlo přes miliardu korun, funguje v současnosti podle Franka v kladných číslech a zaměstnává přes pět desítek zaměstnanců.

„Vede se dobře. Peníze na provoz máme k dispozici a také se nám daří vymáhat pohledávky. Teď jich bylo vymoženo například za třiačtyřicet milionů, ostatní příjmy do konkurzu byly okolo dalších čtyřiceti milionů,“ popsal situaci ve společnosti správce konkurzní podstaty.