Po dokončení by prostor měl sloužit veřejnosti k pořádání výstav, svatebních obřadů či hudebních vystoupení. Finanční náklady předběžně jsou stanoveny na osm milionů korun.

Podle autora projektu Sebastiana Lodera je mobiliář navržen tak, aby se dal měnit podle využití prostoru.

Den uniformovaných sborů na kroměřížském letišti. 1. října 2022.
Tanky i letadla. Den uniformovaných sborů přilákal do Kroměříže tisíce lidí

„Jiné bude například rozmístění laviček či hlediště pro koncert a jiné pro svatební obřad. Zvolené řešení je podle mého názoru jednoduché, ale funkční a hezké,“ doplnila místostarostka Daniela Hebnarová.

Projekt počítá také s umístěním znaku města, který bude zakomponován v různých prvcích Gallery Parku, s opravou ohradní zdi a s rekonstrukcí sociálního zázemí, které bude možné využívat jako veřejné WC.

Pokračující rekonstrukce

Záměr je pokračováním oprav komplexu kanovnických domů. V letech 2020 a 2021 proběhla sanace sklepních prostor ve všech pěti domech. Otlučením omítek a větráním se postupně snížila vlhkost stávajících konstrukcí, která v minulých letech pronikala do nadzemních podlaží.

Letos radnice postupně repasovala všechna okna a vstupní dveře objektů, které patří městu a jsou součástí jeho památkové rezervace.

Historický skvost Kroměříže

Soubor domů v Jánské ulici (čísla popisná 27 až 31) náleží k nejhodnotnějším architektonickým celkům Kroměříže.

Vybudovány byly na popud biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna biskupským architektem a inženýrem Pietrem G. Tencallou na přelomu 17. a 18. století na místě drobných řemeslnických domků, starších měšťanských domů a staré obecní šatlavy.

Ilustrační foto.
Kde je zrovna můj autobus? Kroměříž zavedla nové smart technologie

Ve druhé polovině 20. století byly jednotlivé budovy nešetrně zrekonstruovány. Byly vzájemně propojeny, vybudovala se dvorní přístavba, byl instalován výtah a střešní okna, došlo také na výměnu dveří a oken a odstranění původní dlažby.