„Nadále platí zákaz koupání v luhačovické přehradě, u ostatních sledovaných vodních ploch nejsou s kvalitou vody problémy,“ konstatovala Eva Javoříková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

Na štěrkovišti v Otrokovicích se podle ní sinice rozmnožily v takové míře, jakou hygienici dosud nezaznamenali. „Zřejmě to má souvislost s úbytkem vody,“ podotkla Javoříková.

V napajedelském Pahrbku je podle ní situace podobná. V případě přehrady u Luhačovic na Zlínsku stále platí zákaz koupání, který hygienici vyhlásili minulý týden. Vzorky zde budou znovu odebírat příští týden, zda se situace zlepší, si ale netroufají odhadovat.

Zcela bez obav mohou vyrazit lidé ke všem sledovaným vodním plochám na Vsetínsku. Po rozboru vzorků ze štěrkoviště v Novém Hrozenkově a vodních nádrží Bystřička a Horní Bečva hygienici označili vodu za vhodnou ke koupání.

Stejná je situace i na přírodním koupališti v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Problémy s kvalitou vody nejsou ani v retenční nádrži Všemina na Zlínsku