Situaci ve Zlínském kraji aktuálně sledujeme ZDE

„Všechna vozidla jsou v akci. Je to náročné, protože se ke sněhu přidal i silný vítr,“ upřesnila kolem půl druhé odpoledne za Správu a údržbu silnic Kroměřížska Lenka Horáková a dodala, že pracovníci dělají, co můžou.

„Dopoledne jsme měli nahlášený havarovaný kamion mezi Roštěním a Kostelcem u Holešova, ale už se pracuje na jeho odstraňování,“ řekla Horáková.

Celé odpoledne sněžilo a kolem půl páté se situace na silnicích značně zhoršila.

„Už mám dvě uzavřené silnice. Jedna vede z Holešova do Bořenovic, další z Prusinovic do Dřevohostic,“ vysvětlil za Správu a údržbu silnic Kroměřížska Roman Dočkal, který měl dispečerskou službu. Dodal, že uzavřena asi bude i trasa ze Zborovic do Srnova.

Podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerové dochází k drobným nehodám, ale řidiči se většinou na vyrovnání dohodnou sami. „Naštěstí nevznikají velké škody ani zranění, protože řidiče nutí špatná viditelnost a stav vozovky jet pomalu,“ vysvětlila Kyšnerová.

Uzavřena byla ve středu i Podzámecká zahrada v Kroměříži. „Omezení potrvá do odvolání,“ sdělila mluvčí Národního památkového ústavu Dagmar Šnajdarová.

Zledovatělá vozovka v Kroměříži byla příčinou dopravní nehody, která se stala v poledne.

„Dvacetiletý řidič Felicie dostal při průjezdu esovitou zatáčkou smyk a narazil do Fiatu Punto, na kterém vznikla škoda třicet tisíc,“ popsala policejní mluvčí.

Punto se podle ní posunulo na Škodu Favorit, která stála před ním, na něm však žádná škoda nevznikla.

„Na Felicii řidiče, který dostal smyk, policisté odhladli škodu na pět tisíc,“ uzavřela policejní mluvčí.