Zařízení si včera prohlédli i zástupci Zlínského kraje, samosprávy a mikroregionu, ministerstva práce a sociálních věcí i poslanci.

„Jsem ráda, že se podařilo akci dotáhnout do zdárného konce, i když je to vlastně jenom začátek. Zdejší pracovníci musejí dát tomuto zařízení zase další náplň. Věřím, že o zdejší pobyt bude mezi seniory zájem. Důvod, proč jsem okamžitě podpořila tuto myšlenku, je ten, že si přeji, aby lidé na venkově zůstávali. Nechci, aby se soustředili jen do velkých měst,“ míní například kroměřížská lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová.

Charitní domov pokojného stáří nabídne z celkového počtu třicet tři pobytových lůžek pro domov se zvláštním režimem a devět pro odlehčovací služby.

„Zařízení bude otevřeno 1. ledna 2009. Doufám, že je to už definitivní termín. Celý penzion je specializovaný pro lidi s Alzheimerovou chorbou či jinou formou stařecké demence. Objekt je připravený, chybí už jen dodělat výdejní okénko do kuchyně, vybavit pokoje a zrekonstruovat zahradu,“ prozradila vedoucí Charitního domu Monika Vymazalová.

Představa, že budova bývalého klášteru řeholních sester nachází po několika letech opět využití, se zamlouvá i starostce Cetechovic Evě Váňové.

„Už nemusíme mít strach, že další budova v obci zůstane prázdná. Tomuto zařízení jsme vycházeli vstříc i v roce 2007, kdy jsme ve vesnici dělali nový obecní chodník. Při té příležitosti jsme tady už zhotovili bezbariérový vjezd. Přeji charitě, aby dílo, které připravila a povede, bylo domovem pro spokojené klienty, jež se sem dostanou,“ poznamenala Váňová.

Zájemci o pobyt se mohou hlásit v Oblastní charitě Kroměříž. „Nyní jsme už přijali zhruba pětašedesát žádostí,“ uzavřela vedoucí cetechovického Charitního domu Vymazalová