„V čele kulturního zařízení jsem byla od dubna. Samozřejmě lituji, že ve funkci končím. Byla to však pro mě nová zkušenost, za ty měsíce mi práce začínala přirůstat k srdci. Byl v ní totiž sklouben i můj koníček, čímž je právě kultura. Určitě se jí budu věnovat i nadále z postu starostky, a to i přesto, že ji má na starost Jarmila Číhalová,“ zhodnotila své působení v Domě kultury Hebnarová.

Funkce ředitelky se ona sama vzdala a zároveň z ní poté minulý týden byla odvolána radními.„Nyní mám třicet dnů na to, abych funkci předala novému řediteli. Po uplynutí lhůty a než dotyčný nastoupí, bude někdo pověřen řízením dočasně. Je možné, že to bude člověk z radničního odboru,“ informovala Hebnarová.

Na post ředitele Domu kultury už bylo vypsáno výběrové řízení. Přihlášky lze zasílat nejpozději do 8. prosince k rukám vedoucího odboru školství, kultury a státní památkové péče Jiřího Pánka.„Kandidát musí být vysoškolsky vzdělaný a musí se v oblasti kultury velmi dobře orientovat. Měl by také mít manažerské, organizační a rozhodovací schopnosti. Samozřejmostí je také schopnost týmové práce a komunikace s veřejností,“ přiblížil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Jedním z těch, kdo zvažují přihlášení do výběrového řízení, je také někdejší místostarosta Kroměříže Petr Sedláček.„Při hledání mého nového zaměstnání bylo pro mě místo ředitele jednou ze zvažovaných možností. Určitě se podívám na požadavky pro přihlášení do výběrového řízení, s jistotou však ještě nevím, zda žádost odevzdám. Rýsuje se mi totiž jedna pracovní možnost,“ řekl v úterý Deníku Sedláček.