Při stoupání po chodníku u silnice Březnická šlápla na železné víko od kanálu, jež bylo uprostřed chodníku. Třicetikilový poklop se pootočil a přirazil pravou nohu ženy k okruží, a uvěznil ji tak v železných kleštích. I když kolem ní projížděly desítky aut, pomohl jí až pracovník zlínských technických služeb, který se svým nákladním autem zastavil.

Za okamžik dorazila i hlídka městské policie, kterou si žena na pomoc přivolala.
„Po příjezdu strážníci zjistili, že ženě zapadla do kanálu noha. Na místě byl také vůz technických služeb, společně tedy paní vyprostili a ošetřili oděrky na kotníku. Sanitku žena odmítla,“ potvrdila mluvčí zlínské městské policie Šárka Škubalová.

Chodník na ulici Březnická je ve špatném stavu již několik let. Zarůstá plevelem, na některých místech dokonce chybí dlaždice. To potvrzuje i postižená důchodkyně. „Situace na tomto chodníku je léta zoufalá. A můj případ dokazuje, že jde o zdraví. Ne všichni jezdí jen autem nebo městskou hromadnou dopravou. Lidé chodí také pěšky,“ postěžovala si čtyřiasedmdesátiletá Miluše Kejřová, která naštěstí vyvázla jen s nataženými zádovými svaly a drobnými oděrkami.

Provozovatelem kanalizace ve Zlíně je společnost Zlínská vodárenská a.s. Ta však o úrazu důchodkyně nic neví. „O nehodě se k nám nedostaly žádné informace. Technické služby nám pouze 3. září nahlásily potřebu výměny poklopu na této ulici. Ještě téhož dne náš pracovník situaci zkontroloval a následující den byl poklop i opraven,“ informovala mluvčí společnosti Hana Koutná.

Neudržovaný chodník v této části Zlína se nelíbí ani Anežce Zerzánové, která po ulici pravidelně chodí na procházky a na hřbitov. „Je to ostuda města. Někdy se stane, například když není posečená tráva, že ji musíme nahoře u hřbitova odhrnovat rukama,“ postěžovala si.

Podle ředitele zlínských technických služeb Františka Kostelníka je stav chodníku na ulici Březnická už opravdu kritický. „Abychom ho však mohli opravit, potřebujeme objednávku od města. My můžeme pouze na město apelovat,“ dodal Kostelník. Pracovníci technických služeb úsek pouze pravidelně udržují.

Chodník v délce asi tři kilometry, který začíná u hokejového stadionu a končí u Lesního hřbitova, se podle mluvčí zlínské radnice Marie Masaříkové opravuje každoročně. A to především proto, že zloději si pravidelně odnášejí dlaždice.

V nejbližší době se však dočká chodník alespoň hrubé rekonstrukce. „Před několika týdny byla spravena spodní část a v blízké době město objedná také nejnutnější lokální opravy po celé trase, včetně vyčištění chodníku,“ uvedla Masaříková.