Dny otevřených dveří tu veřejnosti umožnili manželé Svitákovi, kteří historický objekt vlastní již deset let. Tímto gestem nejen místním občanům již po třetí poskytli příležitost, aby si památku prohlédli a seznámili se s její historií.

Raritou, která na turisty čekala, byly například věžní hodiny. Ty na památce, stejně jako zvony, doposud chybí. S postupem času by se ale na své místo mohly vrátit. „Tady na zámku vždycky věžní hodiny byly. Při požáru v roce 1855, kdy se i zvony roztavily a zřítila se dřevěná konstrukce do věže, o ně obec přišla. O dvacet let později se hodiny i zvony na věž opět vrátily. To, co z nich zůstalo, mohli zájemci vidět hned u vchodu,“ sdělil

Jaroslav Jakub Sviták, který se netají tím, že je vášnivým sběratelem.
Pomyslně zachránil život i zdejšímu historickému zvonu. „Když si tu v padesátých letech lidé rozebírali různé věci, tak zachovalý zvon dali na dvorek, zahrabali ho do země, čímž slepicím posloužil jako zdroj vody. Poté, co zvon několikrát praskl, že ani svaření už nepomohlo, skončil v kontejneru.

Naštěstí jsem ho zavčas našel, jinak by byl nenávratně pryč,“ vysvětlil Sviták.
Obrovskou sbírku majitele zámku si lidé mohli prohlédnout v celém objektu. Seznámit se mohli také s nejrůznějšími nálezy učiněnými při stále probíhající několikaleté rekonstrukci. Mezi objevy patří například i podzemní chodba, do níž se o víkendu odhodlali jen opravdoví odvážlivci.