Třetí osoba, jejíž jméno nemohl exekutorský kandidát Jan Vedral prozradit, totiž tvrdí, že dražby neproběhly, jak měly. Odvolala se proto už začátkem června ke Krajskému soudu v Brně.

Věřitelé Svitu si tak na splacení pohledávek ještě nějakou dobu počkají. Taktéž Zlíňané na opravené budovy a pozemky s jistými vlastníky v centru města. Nic to však nemění na tom, že Exekutorský úřad Praha 9 má v plánu dražit další majetek někdejší obuvnické společnosti.

Z šestadvaceti nemovitostí, které mohli zájemci 21. května při největší aukci získat, se podařilo vydražit dvacet, a to za celkovou částku 61 a půl milionu korun.

„Dvě z nich nikdo nekoupil a na čtyři byla podána vylučovací žaloba. To znamená, že se ozval někdo, kdo tvrdí, že má právo, které dražbu nepřipouští,“ objasnil exekutorský kandidát Vedral.

Osm vydražitelů však dosud neuhradilo částky za získané nemovitosti. Nemohlo. Dosud jim totiž nezačala plynout lhůta pro doplacení nejvyšších podání.

„Třetí osoba tvrdí, že jí nebyla doručena dražební vyhláška a nemohla se tudíž aukce zúčastnit. Podala proto v patnáctidenní lhůtě odvolání do všech uskutečněných dražeb. Než soud tuto záležitost vyřeší, může trvat půl roku i rok,“ vysvětlil Vedral.

Další plánovanou dražbu svitovského majetku ve Zlíně to však prý nijak neovlivní. Její termín ale zatím Exekutorský úřad Praha 9 nezná.

„Nejdříve si musíme určit nemovitosti. Poté pošleme do Zlína soudního znalce, který je ocení. A z toho se bude odvíjet i cena jednotlivých objektů či pozemků,“ poznamenal exekutorský kandidát.

Exekuce leží na nemovitostech bývalého Svitu od roku 2004, kdy ji nařídil zlínský soud. V říjnu loňského roku se už podařilo vydražit patnáct položek ve svitovském areálu.

Poslední aukce se týkala hlavně budov v západní části komplexu, ale například i pozemků pod internátem nad hotelem Garni či Domem kultury.