„V Havlíčkově ulici se pracuje na nových plynových přípojkách, které už údajně byly v havarijním stavu,“ informoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Celá akce probíhá v režii společnosti Jihomoravská plynárenská. „Rekonstrukce plynovodního potrubí byla zahájena v uplynulých dnech a dopravní omezení potrvá ještě zhruba čtrnáct dní,“ doplnil informace Miroslav Mašlaň z Jihomoravské plynárenské.

Šoférům projíždějící Havlíčkovou ulicí dopravní komplikace vadí, nicméně tvrdí, že pokud je to potřeba, nic jiného se dělat nedá.

„Je to pro mě nepříjemné, že musím čekat, až na semaforu bude zelená. Tvoří se tam totiž i dlouhé kolony. Ale pokud se to spravit musí, tak tu oběť musíme vydržet,“ vyjádřil se například Marek Zadražil z Kroměříže.

„Je to opravdu o nervy. Kdoví jak dlouho to zas bude trvat. Teď začalo pršet, tak se práce samozřejmě prodlouží. Třeba na tom budou dělat i v noci, jak je to běžné všude ve světě,“ posteskla si další obyvatelka Kroměříže Gabriela Janošová.

S komplikacemi počítají i Kroměřížské technické služby (KTS), které ve městě provozují Městskou hromadnou dopravu.

„Zatím nemám k dispozici žádné informace od řidičů. Je ale možné, že nějaké potíže ve smyslu zpoždění nastanou,“ uzavřel Pavel Suchánek, ředitel KTS.