Řidiči musejí být opatrní na území celého kraje. Hlavní tahy jsou většinou mokré po chemickém ošetření, na silnicích nižších tříd leží zbytky rozbředlého sněhu. Ve vyšších polohách Vsetínska jsou místy vyjeté koleje, na inertně udržovaných úsecích je uježděná nesouvislá vrstva sněhu. Připadlo tam deset centimetrů sněhu.

V kraji bylo ráno zataženo, teploty se pohybovaly od minus dvou do čtyř stupňů Celsia. Vál mírný vítr. Na Kroměřížsku sněžilo, v okrese Uherské Hradiště a Vsetín padal déšť se sněhem, srážky se vyskytovaly také na Zlínsku.

Kroměřížsko

Sníh se drží jen ve vyšších polohách, cesty jsou sjízdné

Cesty na Kroměřížsku jsou převážně holé a mokré, ve vyšších polohách je pokrývá vrstva rozbředlého sněhu. Přes noc napadlo kolem patnácti centimetrů sněhu, který postupně taje. Aktuálně nejsou na cestách na Kroměřížsku hlášeny žádné komplikace.

„Chemicky ošetřené vozovky jsou plně sjízdné. Komunikace ošetřené inertním posypem ještě pokrývají zbytky tajícího sněhu. Na jeho odstranění nyní pracujeme," informoval dispečer ze Správy a údržby silnic Kroměřížska.

Meteorologové hlásí v regionu dnes zataženo, slabý déšť se sněhem a denní teploty by se měly pohybovat v rozmezí čtyř až šesti stupňů Celsia.

Valašsko

Sirákov blokovaly kamiony

Kopec Sirákov patří v zimě mezi místa, kde doprava kolabuje nejčastěji.

„Vzhledem k tomu stoupání a úzké cestě není divu. Současná zima ale výraznější problémy v průjezdnosti nepřinesla," poznamenal ředitel Správy údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Občas byl sice kopec neprůjezdný, ale ani jednou nebyl zablokovaný delší dobu.

„Když tam uvízne kamion, jiná auta už neprojedou a samozřejmě se vytvoří štrůdl, nicméně se nám vždy podařilo do několika hodin silnici zprůjezdnit. Letošní zima byla ale byla mírná, žádnou kalamitu jsme řešit nemuseli," zdůraznil Kořistka.