Několik jasanů, ze kterých se v prudkém větru ulomily silné větve a odhalily velké poškození uvnitř kmenů, museli pokácet úplně. „U stromů, které bylo možné zachránit, se nyní dokončují prořezávky větví,“ popsal krajský koordinátor Besipu Zdeněk Patík.
Špatná kondice stromů v areálu hřiště se projevovala už v minulosti, po každém větším větru odklízeli popadané větve. Bouřka z konce června je však zasáhla s mnohem větší razancí a následný dendrologický průzkum potvrdil, že dál na hřišti zůstávat nemohou. „Riskovali bychom zdraví dětí a to je nemyslitelné,“ uvedl tehdy Patík.
Hřiště patří ke třem nejstarším ve Zlínském kraji, vybudovali jej v osmdesátých letech minulého století a až na přestávky kvůli opravám a modernizaci, se k dopravní výchově dětí využívá nepřetržitě.
Dopravní hřiště slouží pro výuku dětí
Organizace Besip, která je provozuje, vznikla v roce 1967, zhruba v polovině sedmdesátých let pak začala budovat dopravní hřiště a systematicky vzdělávat nejmladší generaci. Areál ve Zlíně je v provozu od roku 1979. „Ještě o něco starší je zřejmě hřiště ve Valašském Meziříčí. To Kroměřížské tak patří mezi tři s nejdelší tradicí ve Zlínském kraji,“ podotkl Patík.
Stabilních dopravních hřišť, vhodných pro výuku, je v kraji celkem deset, k tomu se využívá i několik mobilních.