Proces rozdělování nových lidí je zatím ve fázi příprav, ale podle vedoucího kroměřížských dopravních policistů Milana Kaliny na přidělování posil nebudou mít vliv regionální pobočky.

„Rád bych chtěl počítat s novými lidmi, ale o tom my nerozhodujeme. Podle posledních informací to spíš vypadá, že pohraniční policisté, kteří mají jít k dopravákům, zůstanou ve svých regionech,“ sdělil Kalina.

Policejní oddělení by uvítalo posily, které mají přijít z cizineckého a pohraničního sektoru

To potvrzují i slova ředitele dopravní policie České republiky Zdeňka Bambase a mluvčího policejního prezidia Pavla Hantáka, kteří pro internetový zpravodajský server Novinky.cz a deník Právo uvedli, že část lidí musí kvůli zajištění bezpečnosti na hranicích zůstat v příhraničním regionu. Teprve zbytek bude přiřazen k pořádkovým jednotkám po celé republice. „Půjde o takovou příjemnou podporu, ale na nějakou zásadní změnu to nestačí,“ řekl pro Právo Bambas.

Vedoucí kroměřížských dopravních policistů Milan Kalina tvrdí, že současný počet lidí na policejním oddělení není ideální. „Na oblast, ve které působíme, nám tak málo lidí nedostačuje,“ vysvětlil dopravní šéf.

Nejen počet členů, ale i technické vybavení ovlivňuje kvalitu práce policistů. Po této stránce jsou na tom na Kroměřížsku dobře. „Technika je v pořádku. Máme fungující radar, měřáky alkoholu i drogové testery,“ přiblížil Kalina, podle kterého se počet nehod na silnicích v regionu oproti minulému roku nijak výrazně nesnížil.

K dopravní policii v celém Česku mělo původně z cizinecké a pohraniční policie, ze kterých po vstupu republiky do Schengenského prostoru odejde celkem 2 300 lidí, přejít až osm set policistů.