Protestem chtějí dát najevo nesouhlas s novelou zákona o zdanění benefitů. Záruku, že se cestující pozítří dostanou kam chtějí, lidé nemají – stejně jako v jiných regionech. Zapojení do stávky totiž zvažují i dopravci z Kroměřížska.

„Zatím jsme stále v napětí, jak to bude ve čtvrtek, vůbec netušíme. Definitivní stanovisko odborářů nemáme,“ varuje například ředitel osobní dopravy ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Protest původně plánovaný na pondělí podle něj chtěli zaměstnanci podpořit pouze vyvěšením informačních letáků, a to také bez ohledu na zrušení provedli.

„Viděl jsem je vyvěšené na různých nástěnkách. Zda opět zůstanou jen u toho se ukáže v následujících dnech,“ dodal Holubář.

Kolik a zda vůbec se zapojí do protestů železničářů, nevědí ještě ani České dráhy. S jistotou mohou prý jen říct, že pokud jej opravdu zrealizují, dotkne se zastavení dopravy celého Česka.

"V těchto dnech zpracováváme veškerá náhradní opatření. Definitivní stanovisko odborářů ale ještě nemáme, měli bychom ho mít až ve středu dopoledne,“ informoval mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Obavy zatím nemusejí mít snad jen cestující využívající dopravní společnost Krodos bus.

„Zákazníci mohou být v klidu, naši pracovníci do stávky nepůjdou. Podpoří ji, ale zatím ještě nemají konkrétní podobu,“ řekl náměstek ředitele společnosti Vladimír Dostál.