Tři zpomalovací prahy na ulicích 17. listopadu a Školní chtějí radní v Morkovicích zřídit ještě letos. „Retardér je nejvíce potřeba především v ulici 17. listopadu, v místech, kde se nachází hlavní přechod od autobusové zastávky. Je to také v blízkosti vstupu do Domu s pečovatelskou službou,“ informoval starosta Morkovic Pavel Horák.

Řešení se zamlouvá i ředitelce nedaleké základní školy, která sídlí ve stejné ulici. „Určitě zpomalovací prahy vítám. Je to dobré kvůli bezpečnosti dětí. Auta tudy snad díky nim budou jezdit pomaleji,“ vyjádřila se ředitelka Eva Manďáková.

Zpomalovací prahy chce zastupitelstvo zřídit ve městě do konce letošního roku

Zbývající retardéry by pak měly být umístěny ve spodní části ulice Školní a před administrativní budovou zemědělského družstva. Na jejich instalaci radnice vyčlenila ve svém rozpočtu osmdesát tisíc korun.

Mimo zmíněné zpomalení provozu ve dvou částech města se radní snaží také vyřešit problém s příliš rozšířenou vozovkou v ulici Nádražní u tamního hřbitova. „Silnice je zde široká devět metrů. Jde o nebezpečný úsek hlavně pro starší občany. Proto bychom zde rádi udělali přechod pro chodce,“ vysvětlil Horák. Připomněl, že tato akce ale bohužel jistá stále není.

„Chtěli bychom ji zrealizovat okamžitě, ale cesta není naše. Musíme se dohodnout se správcem silnice, kterým je Zlínský kraj,“ podotkl Horák.