Vydává je sedm malých štěňat, kterých však původně bylo deset. Nezvyklé množství potomků přivedla na svět rok a půl stará labradorka Eny.
Pro tři pejsky si už přijeli noví majitelé. Jeden skončil ve Zlíně a dva v Praze.

„Dvě štěňata si odvezl pán z Prahy pro svého autistického třináctiletého syna,“ řekl jeden z majitelů František Sovadina, který se netají tím, že březost Eny celou rodinu mírně zaskočila.

Labradorka Eny své majitele z Přílep překvapila: vrhla hned deset mláďat

„Odjížděli jsme na dovolenou v době, kdy Eny hárala. Dali jsme ji na starost sousedovi, který ji však neuhlídal. Je to ale i kvůli mně. Neměl jsem dodělaný plot. Dokončil jsem ho až v září, ale jak se ukázalo, už bylo pozdě,“ přiznává svůj díl viny na události hlava rodiny.
Při ultrazvukovém vyšetření Eny uviděl veterinář tři štěňátka, ale upozornil rodinu na to, že jich může být klidně i pět.

„Nestačili jsme se divit, když začala rodit a tím pátým štěnětem to neskončilo. Během čtyř hodin jich přivedla na svět deset. Sedm holek a tři kluky,“ vzpomíná Sovadina.

Vyvstala otázka, kdo je vlastně otcem. Podle veterinářových slov a svědectví několika lidí z vesnice by to údajně mohl být irský setr, takže z jeho spojení s labradorkou vznikli pejsci ne nepodobní kokršpanělům.

„Díky reportáži v televizi se o našich štěňatech ví a volali nám z produkce, že ze strany lidí jsou velké ohlasy a také zájem o naše pejsky, takže s jejich udáním do rodin si těžkou hlavu neděláme,“ dodal Sovadina, který se už těší, až se zase jednou v klidu vyspí.