Fajnšmekři se ale už i na Kroměřížsku mohou vypravit do některého ze specializovaných obchodů, kde lze koupit kávu zrnkovou, kterou některé moderní kávovary namelou těsně před uvařením, nebo i mletou přímo podle potřeb zákazníka. Je totiž rozdíl v hrubosti: na tureckou kávu se mele nejjemněji, na espresso je hrubší.

Například v Kojetínské ulici mají asi největší výběr druhů káv v Kroměříži: objednat si ji můžete i přes internet. „Celkem máme na výběr asi ze sto druhů káv," odhaduje majitelka podniku La Caffe Jana Kučerová.

Na skladě mají i speciální druhy, například nejdražší kávu typu arabica z Jamajky. „Je jí sklízeno jen omezené množství," vysvětlila majitelka prodejny. Věnují se i kávě Fair Trade, která umožňuje lidem v rozvojových zemích uživit se prací za důstojných podmínek. „Podporujeme tak Fair Trade v Kroměříži, na jejich akcích děláme ochutnávku kávy," dodala majitelka.

Nejvíc se prý prodávají kávy typu arabica nebo také směs typů arabica a robusta. „Říká se, že arabica je nejkvalitnější druh kávy, příměs robusty ale zajišťuje krásnou pěnu a nižší cenu," vysvětluje Jana Kučerová.

V další prodejně čaje a kávy v Šafaříkově ulici v Kroměříži nabízejí celkem pětadvacet druhů káv: některé z nich pochází z rodinné pražírny.

„Nabízejí tam kávu z nejrůznějších koutů světa a pro pražení používají profesionální přístroj, stejně tak kladou důraz na balení a skladování. Podle momentální poptávky je aktuálně v nabídce brazilská, etiopská a kolumbijská káva," vysvětlila za prodejnu Katarína Horová.

Všechny tamní kávy jsou stoprocentně arabica, podle ní je nejzajímavější ta kubánská. „Je lahodná a i lidem, kteří jsou zvyklí si dávat do kávy moderní přísady jako mléko nebo smetana, chutná káva bez nich. Podobně je na tom i káva etiopská," radí.

Nabídku mají obohacenu i o kávu s bylinkami, která je dobrá na hubnutí, proti stresu a na dobré spaní, vedou i několik druhů ochucených káv.

„Nejvíce se prodávají ty s příchutí belgických pralinek, skořicových šneků, a švýcarské čokolády. Zajímavostí je také káva luhačovickou oplatkou," láká Katarína Horová.

Na kvalitní kávu si samozřejmě lidé z regionu mohou zajít i přímo do některé z kaváren. Například v Kovářské ulici v Kroměříži nabízejí v tamním Caffe a cocktail baru Academy stoprocentní arabicu, konkrétně italskou kávu Danesi, která se praží v Miláně.

„Myslím si, že jsou zákazníci s naší kávou spokojeni. Každým rokem se navíc už i na Kroměřížsku zlepšuje kultura pití kávy. Dřív bylo trendem pití espressa se spoustou vody, což vlastně espresso není. Zvyšuje se tedy poptávka po pití opravdového espressa, kterému s u nás říká picolo, také si lidé víc dávají cappuccino a v létě je zase hodně populární ledová káva," vyjmenoval spolumajitel baru Academy Adam Toufar.

Také na Hotelové škole v Kroměříži vyučují baristiku, což je obor věnující se právě kávě. „Studenti se v něm dozvědí informace o kávě jako surovině: kde se pěstuje a jak se vyrábí," vysvětlila Ivana Hašová, která baristiku vyučuje.

Především ale samozřejmě učí studenty, jak kávu správně připravovat. „Pravé espresso má mít pětadvacet až třicet mililitrů uvařených ze sedmi gramů kávy, které by měly kávovarem protéct za pětadvacet až třicet vteřin. K dobré kávě je zapotřebí dobrý kávovar a samozřejmě kvalitní káva, kterou barista musí umět i správně namlít," upozornila baristka.

Při přípravě je podle ní třeba také zkontrolovat, jestli v sítku nezůstaly zbytky kávy z předchozí přípravy: barista by si prý měl nechat i odpustit vodu, aby se mu třeba nepřepařila.

„Správně uvařené espresso se pozná hlavně podle toho, že má krásnou smetanovou pěnu," uzavřela Ivana Hašová.

Jakou kávu pijete nejraději vy? Znáte podnik, který můžete v Kroměříži a okolí doporučit? Podělte se o zkušenosti v diskusi pod článkem!