„Křest autobusu je zároveň spuštěním integrovaného dopravního systému,“ poznamenala starostka Napajedel Irena Brabcová.
Více autobusů jezdících v rovnoměrných intervalech po celý den má podle ní zkvalitnit a rozšířit možnosti cestování tím, že navazuje na veřejnou hromadnou dopravu mezi Otrokovicemi a Zlínem.

„Přejeme si, aby splnil naše očekávání a měl hodně spokojených uživatelů,“ doufá v úspěch integrované dopravy Brabcová.
Plánovat celý systém začali v Napajedlích podle místostarosty Milana Vybírala před více než rokem. Přípravy zahrnovaly jednání s koordinátorem dopravy, dopravních společností i představiteli sousedních obcí a měst.

Vůz lidé jen okukovali, do města zatím bude jezdit nízkopodlažní autobus

„První etapa rozšíření nabídky spojů je spuštěná. Postupně nás čeká i zavedení jednotné jízdenky a napojení na systém Zlína a Otrokovic,“ plánoval místostarosta. Podle něj budou odborníci projekt dále vyhodnocovat a korigovat spoje podle počtu cestujících.

Účastníci křtu nízkopodlažního autobusu také okukovali hybridní trolejbus, který přivezli zástupci Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice. Je totiž historicky prvním trolejbusem, jenž do Napajedel přijel, i když bez napojení na elektrickou energii.

Integrovaný systém začal v Napajedlích fungovat od 10. června. Dopravci vypravují více spojů anebo upravují jejich trasy tak, aby se lidé lépe dostali do Otrokovic a Zlína.
„Určitě se mi to bude hodit, pracuji totiž ve Zlíně,“ podotkla jedna z obyvatelek města Alena Harníková.