Hanácké slavnosti město pořádá každou poslední květnovou neděli a v každý lichý rok už od roku 1985. Letos budou poprvé v historii trvat po tři dny. „Zaznamenali jsme od lidí, že by někteří rádi přijeli z daleka a na více dní. Už nyní víme o výpravě autobusu ze Slovenska. Jiní prý zase slavnosti spojí s turistikou v regionu. Tak jsme zkusili zariskovat a oslavy uspořádali jako třídenní,“ vysvětlil místostarosta Petr Večeřa.

Máte rádi folklorní soubory, zamlouvá se vám cimbálovka? Pokud ano, už dnes můžete vyrazit do Chropyně. Právě začínají třídenní Hanácké slavnosti

Dnešní program bude patřit posezení s cimbálovou muzikou Réva. Krojovaní jezdci na koních s králem Ječmínkem oficiálně uvedou slavnosti ale až zítra, a to v 9.15 hodin. Návštěvníci mohou v sobotu navštívit ještě jarmark řemesel či několik koncertů a vystoupení lidových souborů, večer pak přehlídku rockových kapel.

Místostarosta Večeřa se těší nejvíce na nedělní program spojený s Dětským dnem. „Hlavně na to, jak uvidím spokojené dětské tváře a návštěvníky, to už bude volnější den. Přiznám se, že jsem zvědavý i na přehlídku parašutistů s vrtulníkem,“ dodal. Závěrečný den zpestří ještě vystoupení motorkářů, cyklistické závody a v 17 hodin kácení máje.