Páry se utkaly mimo jiné ve standardních a latinskoamerických tancích, nechyběly ani hobby soutěže.

„Letošní taneční festival je asi největší v České republice, a má i nejvíce účastníků v historii festivalu. Nynější třetí ročník se odtancoval ve dvou sálech,“ prozradil Marek Dvorník ze spolupořádajícího Klubu sportovního tance Swing při Domě kultury Kroměříž.

„Tanečníci jsou z celé republiky, od Plzně, přes Liberec, Jablonec, hodně párů je ale i z Bratislavy nebo třeba Trnavy a jiných slovenských měst,“ dodal Dvorník.

Předvést své taneční umění přišel do kroměřížského Domu kultury i místní mladý taneční pár Šárka Vaculíková a Pavel Zahradníček. „Tancujeme spolu už pět let a pořád nás to moc baví,“ prozradila devatenáctiletá tanečnice a zavzpomínala, jak se k tomuto koníčku vlastně dostala.

„Jednou za mnou přišel kamarád, který říkal, že bych mohla zkusit začít tancovat. Tak jsem se ve třídě zeptala, kdo by do toho se mnou šel a mým partnerem se stal tady kolega,“ svěřila se s úsměvem Vaculíková.

„Je to opravdu tak, Šárka mě ve třídě oslovila, tak jsem to zkusil. Postupně mě to začalo stále více těšit. Pak se objevily první úspěchy. Baví mě to teď ještě víc než na začátku,“ zhodnotil své pocity osmnáctiletý Pavel Zahradníček.