Jedním z youtuberů, který se v Kroměříži představí, bude Martin „Ati“ Malý, který se ve svých videích věnuje především technologiím, vaření a glosování aktuálního dění. Jeho nejoblíbenější sérií na YouTube je pořad s názvem „Bašta“, kde vaří prakticky cokoliv, co mu zrovna jeho fanoušci navrhnou.

Společně s ním bude pódium kina Nadsklepí patřit také kroměřížskému rodákovi Petru Potměšilovi, známému pod přezdívkou „Peca“, jehož tvorba je spojena převážně s aktivním životním stylem, pohybem a motivacemi překonávat překážky.

Moderovaná show

Akce, která odstartuje úderem 15. hodiny, nabídne plno soutěžních kvízů, sportovních výzev a interakce s návštěvníky. Zakončí ji autogramiáda. Role moderátora se chopí taktéž aktivní youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

„Bude to v podstatě taková show, která bude moderovaná. Půjde také hodně o interakci s publikem, protože když už fanoušci přijdou, tak by měli mít možnost se se svými vzory nějakým způsobem pobavit, než aby jen poslouchali nějakou prezentaci, nebo něco podobného,“ přiblížil celou akci vedoucí kina Radek Neuman.

Dům s pečovatelskou službou v Nitranské ulici čeká oprava střechy.
Kroměřížský dům s pečovatelskou službou se dočká opravy střechy, za dva miliony

Snažíme se přilákat nové tváře

Výběr účinkujících musel splňovat řadu kritérií. „Chtěli jsme youtubery, kteří třeba propagují zdravý životní styl, mluví rozumně a jsou pro mladé alespoň trochu nějakým vzorem. Ať to prostě celé má i nějaký edukativní charakter,“ doplnil Neuman, podle něhož je cílem akce také znovu přilákat do kina mladší generaci. „Jsme jako kino pro všechny, takže k nám chceme dostat nové lidi i tímto způsobem. Postupně se přibližujeme současnému digitálnímu věku,“ poznamenal Neuman s tím, že v květnu kino také poslouží pro finále turnaje ve hře FIFA 22 na velkém plátně.

Lístky jsou stále k dostání

Ačkoli předprodej vstupenek na akci začal už v půli března, lístky jsou stále k dispozici. „Momentálně je pryč asi 60 až 70 lístků. Počítám, že nakonec přijde okolo 100 až 150 lidí. Vstupenky jsou každopádně pořád k mání,“ ujistil vedoucí kina. V předprodeji stojí lístky 190 korun, přímo na místě 290 korun.