Jeho čtyřdenní program začal už v pondělí prohlídkou olomouckého arcibiskupství, večer pak slavil mši svatou v olomoucké katedrále a po ní se setkal se studenty. Ve středu pak arcibiskup navštíví mimo jiné dvě církevní gymnázia: ve Velehradě a právě v Kroměříži. Od 18 hodin bude rovněž slavit bohoslužbu pro studenty a věřící v kroměřížském kostele svatého Jana Křtitele.

„Cesta arcibiskupa Mouche do České republiky se koná z iniciativy olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera také v souvislosti se Dnem modliteb za pronásledované křesťany, který připadá vždy na šestou neděli velikonoční, letos tedy na 10. května," poznamenal mluvčí Arcibiskupství olomouckého Jiří Gračka.

Irácký arcibiskup tak podle mluvčího v čase, kdy věřící naší vlasti intenzivně myslí na křesťany ohrožené pronásledováním, bude moci podat přímé svědectví o životě v oblastech ovládaných dnes Islámským státem.

„Věřící v ČR však na křesťany žijící na Blízkém východě nezapomínají ani po zbytek roku," upozornil Jiří Gračka s tím, že například na sbírkovém kontě Charity Česká republika pro pomoc obyvatelům Iráku, kteří utekli před islamisty, bylo k 31. březnu 2015 už přes pět milionů korun.