Podle mluvčí Úřadu Regionální rady Střední Morava Renaty Škrobálkové se peníze od Evropské unie budou týkat dvou projektů v prostorách bývalých kasáren.

„Jeden počítá s vybudováním Areálu zdraví v prostorách bývalého vojenského autoparku v ulici u Rejdiště. Kromě nové silnice by tu mělo být postaveno wellness centrum a také krytá tenisová hala," poznamenala mluvčí.

Ve čtvrti, kdy se nachází zimní i plavecký stadion a kde je také přírodní nádrž, tak přibude další sportovní vyžití.

„Na tento záměr Evropský fond pro regionální rozvoj přispěl více než jednačtyřiceti miliony korun. Projektem navíc vznikne jednadvacet nových pracovních," upozornila mluvčí.

Radnice projekty vítá, městu chyběly

Společnost Textil Invest pak získala téměř padesát milionů korun na projekt, který navazuje na Výstaviště Floria v Kroměříže. „Vzniknou tam hned dvě dětská hřiště, hlediště se zázemím a také sportoviště pro rodiny s dětmi, venku pak další sportoviště a relaxační zóna," vyjmenovala Škrobálková.

Podle ředitele kroměřížské výstaviště Romana Novotného se chce společnost zaměřit hlavně na rodiny s dětmi, protože právě to podle něj v Kroměříži chybí.

„Celá akce by měla stát okolo sto dvaceti milionů a pokud vše půjde dobře, projekt bude hotový do roku 2015. Prostor, který se chystáme upravit, bude rozlohou stejný jako výstaviště," podotkl Novotný s tím, že v areálu vznikne i dalších osm pracovních míst.

Město podle kroměřížské starostky Daniely Hebnarové podobně velké projekty samozřejmě vítá.

„Zaměřují se totiž na činnosti, který podle mého v Kroměříži chybí jak občanům, tak turistům. Pro rozvoj cestovního ruchu to bude určitě přínosné," zhodnotila kroměřížská starostka.