„Kvůli navrácení zámku do soukromého vlastnictví tato dříve už tradiční akce v roce 2001 umřela a my jsme rádi, že se ji podařilo uspořádat znovu," uvedl Jiří Valach za pořádající firmu Samohýl Motor Holding.

Firma představila ze své sbírky veteránů například vozy značky ZIL, Čajka, Horch a další.

„K vidění bylo také typově první auto Laurin a Klement z roku 1905, které je také zapůjčeno z muzea Aloise Samohýla," dodal Jiří Valach.

Na nádvoří zámku byli vystaveni veteráni, v nichž se vozili českoslovenští prezidenti, nacističtí pohlaváři a česká šlechta v první polovině dvacátého století. K vidění byl třeba vůz, kterým jezdil Gustav Husák. „Také automobil, který vezl Vladimíra Remka z letiště po návratu z kosmu nebo i Brežněva," zmínil pořadatel.

Například Václava Svobodu z Bystřice pod Hostýnem pobavil automobil Járy Cimrmana. „Jsem ale především motorkář, proto mě potěšilo, že se tady našla i dvoukoulá vozidla," dodal dvaačtyřicetiletý návštěvník.

Expozice byla spojená také třeba s ukázkou nových modelů aut přítomných automobilek a s kulturním programem.

„Podařilo se nám k výstavě připojit dobové oblečení, přehlídky a hudbu, aby se mohly pobavit celé rodiny i s dětmi," zmínil Jiří Valach.

Hlavním hudebním programem bylo vystoupení slovenské skupiny The Backwards, která je nejlepší světovou revivalovou kapelou legendárních The Beatles.

„Právě kvůli tomuto hudebnímu zážitku jsem do Holešova přijel. Samozřejmě přehlídka veteránů byla velmi pěkná, bohužel jsem ale přijel dost pozdě, takže hodně aut už odjelo," dodal Lubomír Večeřa z Kroměříže.