Zajímavou akci ale nabízí už ve čtvrtek, kdy je ozvláštní pokus o zařazení do české knihy rekordů vytvořením největší české vlajky z balonků.

„Jsou zvány všechny místní i přespolní školy a školky, vítáni budou ale také všichni senioři, maminky i tatínkové na rodičovské dovolené a všichni ti, kteří budou mít ve čtvrtek dopoledne čas a chuť se připojit. Z unikátní akce vzniknou letecké fotografie, které budou všem zúčastněným patřičnou vzpomínkou,“ upozornila mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová. Žáci škol a školek dostanou jako upomínku na akci také pamětní list.

V pátek večer na holešovském náměstí v rámci Dnů města všechny roztančí mladá kapela Red Socks Orchestra. „Na tuto večerní party nebude vybíráno žádné vstupné, všichni mohou přijít, poslouchat, občerstvit se, tančit a hlavně se bavit," dodala mluvčí holešovské radnice.

V sobotu pak na náměstí program završí Májový jarmark s kulturním programem. „Vystoupí místní i zahraniční folklorní soubory, současně se na hasičské zbrojnici uskuteční okrsková soutěž doplněná o mezinárodní účast z partnerských měst,“ podotkla Hana Helsnerová.

Odpoledne začne i výstava fotografií turčiansko – kremnického regionu a oficiální podobu prostřednictvím podpisu smlouvy dostane spolupráce Holešova se slovenským městem Topoľčianky. „Následovat bude slavnostní ocenění osobností města, sobotní program pak uzavře Ohňostroj rytmů, tedy koncert v rámci festivalu Musica Holešov,“ řekla mluvčí. Po nedělní mši svaté pak zasadí delegace partnerských měst a oceněné osobnosti Strom přátelství v zámecké zahradě, v plánu je také zastávka u Lípy sokolů s krátkým uctěním jejich památky. (hed)