„Dny belgické kultury se uskuteční při příležitosti belgického předsednictví v Radě Evropské unie. Cílem je přiblížit veřejnosti tuto zemi s bohatými kulturními a politickými tradicemi, unikátní architekturou a historií,“ vysvětlila Sehnalová.

Belgické dny začnou v pondělí v 17 hodin v Domě kultury vernisáží fotografií s názvem Rok v Evropském parlamentu. „Spojená je s ochutnávkou belgického piva a kuchyně,“ láká Sehnalová.

Navštívit expozici mohou lidé až do konce října, další výstava snímků zaměřených na život v Belgii bude k vidění od 11. do 14. října v Muzeu Kroměřížska. V termínu od 18. do 29. října se pak ve foyer kroměřížské radnice představí expozice nazvaná Belgie ve fotografii.

Ojedinělou akcí je přednáška odborníků ze Střední hotelové školy o belgické čokoládě spojená s ukázkami výroby, která se koná následující den od patnácti hodin.

„Dny belgické kultury pamatují také na děti. Právě jim je určena beseda s česky mluvícím Belgičanem Stijnem Croesem o komiksech jako Tintin či Šmoulové. Navštívit ji mohou 12. října od čtrnácti hodin v dětském oddělení Knihovny Kroměřížska,“ podotkla Sehnalová.

Na školáky také čeká soutěž o nejlepší vlastnoručně vyrobený komiks. Další dny se ponesou ve znamení promítání cestopisných filmů či besed s významnými osobnostmi.