„Každý si přinesl něco dobrého. Jsme tady ve složení všech věkových kategorií, takže je i veselo. Voličů sice chodí málo, ale je nám tady příjemně," zhodnotila předsedkyně komise Soňa Rytířová.

Volební účast se tady v sobotu v poledne pohybovala kolem patnácti procent. Přihlášených voličů měla komise 1018. Na okrsek číslo osm chodili volit lidé ze čtyřiadvaceti ulic. Během dopoledne však dorazilo asi jen třicet lidí.

„Byla jsem už u hodně voleb, takže mám s čím srovnávat. Účast je v porovnání s ostatními velmi nízká. Nic moc se tady neděje a sem tam někdo přijde," dodala předsedkyně komise.

Podle ní se za plentami vystřídali jak mladí, tak staří. 
K žádnému faux pas prý nedošlo. Lidé si většinou volební lístky nosili už z domu a komu dají hlas, byli ještě před vstupem do volební místnosti rozhodnuti.

Využít svého volebního práva šla také samotná komise. Někteří hned zrána, jiní během oběda. Vlasta Štulová a Monika Papežová odvolily přímo na gymnáziu. „Už máme odvoleno, chodíme přímo sem, takže jsme to měly bez starostí," shodla se děvčata, která zasedala v komisi.

Dohlížet na volby byly osmnáctileté studentky letos poprvé. „Nabídl mi to známý a přišlo mi to docela zajímavé, takže jsem šla," vysvětlila Vlasta Štulová.

Dlouhou chvíli si mladé komisařky krátily čtením a povídáním.

„Mám tady knížku, která se jmenuje Den, kdy došly prachy. Je to o krizi v Americe ze třicátých let. Je to zajímavé, takže tím se tady trochu bavím," uzavřela s úsměvem Monika Papežová. ⋌