Jejich návštěva se stala pro děti již tradicí. „Představení pro ně pořádáme každý měsíc. Jsou to pohádky, kterým se zasmějí, ale také se z nich poučí. Herečky z divadélka nás budou navštěvovat až do konce školního roku,“ uvedl ředitel školy Jaromír Mikeš.

Návštěvu vítají i učitelky z mateřské školy. „Velice se nám osvědčilo, že nemusíme s dětmi za kulturou nikam vyjíždět. Je to praktické, protože jsou malé a určitě je pohodlnější, když s nimi nemusíme cestovat autobusem. Starší žáci taky nezameškají celou výuku, ale jen hodinu z celého vyučování,“ pochvalovala si učitelka Hana Novotná.

Spolupráci s kostelanskými učiteli a dětmi vítají i členky divadélka, které patří Divadelní agentuře Ludmily Frištenské z Prahy. „Jezdíme za dětmi rády a nejen do Kostelan. Je úžasné, jak s námi spolupracují a prožívají děj. Když skončíme představení, chodí si hladit loutky a objímají je,“ netajila se radostí jedna z členek Stanislava Nebojsová.

Dodala, že o jejich představení je velký zájem i ze strany jiných ředitelů škol. „Někdy hrajeme i patnáct představení za měsíc, ale vůbec mi to nevadí. Miluji děti, vždy jsem k nim tíhla, takže je to pro mě velkou radostí,“ doplnila Nebojsová.