„Dovolujeme si Vám oznámit, že Music Club Slady po devíti letech ukončil svou činnost. Děkujeme všem návštěvníkům, Djům, umělcům i spolupracovníkům za fajn chvilky," uvádí provozovatel.

Důvodem je podle všeho výrazný pokles návštěvnosti: diskotéce totiž začal konkurovat nový klub v centru Kroměříže a další podobné zařízení na sídlišti Oskol. Vyjádření provozního Music Clubu Slady Dalibora Čmolíka se Deníku včera získat nepodařilo. Některé návštěvníky ale uzavření klubu překvapilo, zatímco jiní něco podobného už delší dobu předvídali.

Například Petr Mušálek ze Střílek je přesvědčen, že klub položila konkurence.

„Abych řekl pravdu, nebyl jsem tam už nějaký pátek a že Slady skončily, ani nevím. Myslím ale, že zlom přišel, když se otevřely konkurenční podniky, Sladům to vzalo velkou část klientely," míní Mušálek.

Další návštěvník Lukáš Tvrdý z Lubné prý po Sladech truchlit nebude. Podle něj měl podnik špatně našlápnuto už delší dobu.

„Zavření Music Clubu snad nikoho v Kroměříži nepřekvapilo. Návštěvnost byla v krizi už snad pět let a všechno vyvrcholilo na Silvestra, kdy tam nikdo nebyl," řekl Deníku Tvrdý.

V Music Clubu Slady začínal svou kariéru i známý kroměřížský DJ Mirek Karásek. V klubu působil asi sedm let.

„Na Slady vzpomínám v dobrém. V tomto klubu jsem vytvořil nespočet akcí, některé z nich se už nikdy nebudou opakovat. Ale to je život a vývoj. Jedna éra končí a druhá začíná," okomentoval současnou situaci Karásek. Zrušením klubu se možná uleví jak městské, tak státní policii. Hlídky tam totiž často musely řešit potyčky, hlavně samozřejmě o víkendu během noci a nad ránem.

„Šlo převážně o přestupky, jako je rušení nočního klidu a znečištění veřejného prostranství, případně vzájemná fyzická napadení," potvrdil ředitel Městské policie Kroměříž Libor Kubiš.

U jiných klubů podle Kubiše městská policie nezaznamenává v okolí žádné protiprávní jednání, nicméně v jednom případě uvažuje o umístění mobilní kamery.

Kroměřížská policie vyjížděla ke Sladům řešit většinou krádeže či výtržnictví, občas prováděla kontroly podávání alkoholu mladistvým.

„Nebyly ale směřovány pouze na tento klub. Slady nijak zvlášť nevybočovaly, problémy byly všude stejné," poznamenala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Diskotéka je majetkem soukromníka, město tedy prozatím neví, co s jejími prostory majitel zamýšlí. Podle mluvčího kroměřížské radnice bylo ale okolí Sladů mnoho let problémovou lokalitou.

„S klubem jsme mívali pravidelně starosti hlavně v otázce problémů a stížností od lidí, kteří bydlí okolo. Lokalita byla mnoho let terčem stížností," konstatoval Zrna.

Kvůli vandalismu a hlučnému chování tam také město nechalo nainstalovat i další kameru.

„Samotný provoz zařízení byl pochopitelně jen těžce kontrolovatelný, pro nás byl ale největší problém v neukázněném chování návštěvníků klubu," dodal mluvčí kroměřížské radnice.