Studentům konzervatoří a vysokých škol budou přední interpreti předávat své znalosti, ale také zkušenosti ze světových pódií. Laureáti kurzů pak získají příležitost sólově vystoupit s orchestrem filharmonie.

Pro veřejnost bude letos určen koncertní a další program – houslový recitál Josefa Špačka, koncert Baborak Ensemble, koncerty studentů akademie, přednáška na téma marketing umění Davida Marečka či exkurzi do kroměřížského archivu.

Slavnostní tečkou pak bude závěrečný koncert studentů akademie a orchestru Moravských komorních sólistů pod vedením Tomáše Netopila, na němž vystoupí i sopranistka Kateřina Kněžíková.

Jeden z nejlepších českých dirigentů současnosti v Kroměříži vystudoval základní uměleckou školu i konzervatoř, už léta tvoří i dramaturgii festivalu Hudba v zahradách a zámku.

„Město je pro mne hlavním životním zdrojem. Miluji historickou hodnotu, půvab a velkorysost zahrad i duchovní architektonický rozměr. A nepopiratelný je i hudební příběh města, který sahá až do období baroka a patří k hudebním klenotům Evropy,“ řekl Tomáš Netopil.