V areálu mohou děti i dospělí od úterka do neděle trávit volný čas, součástí prostoru je hřiště pro děti, skatepark a areál sportovních hřišť. Ten tvoří nejen multifunkční hřiště, ale také tenisové kurty a beach volejbal.

Veřejnosti se v pátek otevírá venkovní část zábavního parku s rozlohou jednoho hektaru, která je rozdělena do dvou základních částí.

„První tvoří dětské hřiště plné skluzavek, prolézaček a dalších atrakcí, které bylo dosud otevřené jen při akcích na výstavišti, druhou pak nyní částečně už využívaný areál sportovních hřišť, který je doplněný o šatny a sprchy pro sportovce. Součástí Dětského světa je také volně přístupný skatepark otevřený již od minulého roku," konstatoval Vojtěch Zahradník z Výstaviště Floria.

Do první části venkovního areálu se momentálně návštěvníci podívají za zaváděcí vstupné 40 korun za dítě starší 2 let a 10 korun pro jeho doprovod. Cena za využití sportovišť se pohybuje mezi 100 až 120 korunami za hodinu, hřiště a kurty je navíc potřeba dopředu rezervovat telefonicky.

„Brzy však na připravovaných stránkách www.detskysvetkromeriz.cz přibyde možnost využívat online rezervační systém," slibuje Vojtěch Zahradník.

Součástí parku bude také i bufet, kde se nejen rodiče a jejich ratolesti budou moci občerstvit. Samozřejmostí je bezbariérovost a zázemí pro maminky, včetně přebalovacího pul­tu.

,,Oficiální zprovoznění zábavního parku je dalším krokem k tomu, aby se Floria Kroměříž stala místem, kde by mohli trávit svůj volný čas jak děti, tak dospělí. Do konce roku bychom rádi ještě dobudovali vnitřní část Dětského světa," dodal Vojtěch Zahradník.