Zábavný program si ani letos nenechaly ujít stovky rodin, které často přijely i ze sousedních krajů. „Moc se těším, že se svezu na koních, umím na nich totiž jezdit a vůbec se jich nebojím. Možná půjdu i na loďku,“ těšila se například šestiletá Kristýna z Kojetína.

Mimo adrenalinových sportů nebo tradičních soutěží si děti mohly také vyzkoušet, jaké vybavení používají hasiči nebo co všechno ukrývá sanitka. „Nechal jsem se připevnit do záchranářského lůžka. Když to potom nafukovali, bylo to pěkně měkké. Teď se těším, že se svezu s taťkou na člunu,“ pochlubil se čtyřletý Vojtěch Nádeníček z Kroměříže.

Velkým lákadlem se pak stalo lanové centrum, které pro návštěvníky připravilo kroměřížské občanské sdružení Jaspis. „Pro děti jsme nachystali čtyři překážky. První z nich se jmenuje liány, další stanoviště, kde se lozí po sítích, je zase určeno pro menší zájemce,“ nastínil předseda organizace Alois Klepáček.

Pro starší děti zase členové sdružení připravili disciplínu Obrův žebřík, která byla naopak náročnější a napínavější. „Zároveň měli všichni možnost seznámit se s tím, jak vůbec pracujeme nebo se přihlásit na dva anglické tábory, které letos pořádáme,“ dodal Klepáček.