Stávající prostory bývalého plicního a tuberkulózního oddělení, kde děti pobývají zhruba už osmým rokem, byly podle ředitele nemocnice Františka Fuita už nevyhovující. Objekt posloužil jako dočasné útočiště.

„Dětské oddělení se právě dostavuje. Je to otázka z doby příspěvkové organizace, kdy se zahájila rekonstrukce areálu. Ta do nějaké etapy dospěla, ale skončila dříve, než se začalo dělat dětské oddělení. Jeho nové sídlo je proto dlouhodobě plánované,“ informoval Fuit.

Jeho slova potvrdila i primářka dětského a novorozeneckého oddělení Jana Mathonová.

„Budova, ve které jsme zhruba od roku 2000, nám měla sloužit dočasně, jiné místo tehdy nebylo k dispozici. Snahou bylo upravit je tak, aby vyhovovaly. Roky ale ubíhaly a nic se nedělo. Jsme proto strašně rádi, že se nakonec přece jen peníze našly a rekonstruují se nové prostory,“ poznamenala primářka.

Dětské oddělení bude sídlit v hlavní budově, kde se mimo jiné nachází příjem pacientů, chirurgie či pohotovost.

„Prostředí pro děti bude větší a příjemnější, a hlavně komfortnější. Rodičům i lékařům navíc odpadne přecházení po celém areálu kvůli vyšetření. Vše tak potřebné naleznou v jedné budově,“ poznamenal ředitel Fuit.

V novém sídle, kam se hospitalizovaní přestěhují během září, vedení nemocnice zachová také stejnou kapacitu.

„K dispozici budeme mít třicet lůžek jako na současném místě. Díky všemu novému je navíc perspektivní, že všechno bude fungovat v pohodě v horizontu několika let,“ podotkla Mathonová.

Rekonstrukce dětského oddělní, na kterém dělníci pracují od konce loňského roku, stála už několik milionů korun. „Proinvestovali jsme tam prozatím sedm milionů,“ vypočítala Hana Zarembová ze Zlínského kraje, který je zřizovatelem kroměřížské nemocnice.(