Zastavili se zde po cestě do Bratislavy, kde známý herec elegán vystupoval na Letních Shakespearových slavnostech.

„Máme k dětem blízko, rádi pro ně hrajeme s naším Divadlem Evy Hruškové a Jana Přeučila a občas zavítáme s mikropředstavením i přímo za dětskými pacienty do některé z nemocnic. Do Kroměříže jsme tentokrát přijeli na pozvání naší Evinky, která je už součástí naší rodiny a v Kroměřížské nemocnici pracuje,“ s úsměvem na tváři objasňuje Jan Přeučil.

Eva Hrušková vesele popsala příhodu, jak se její syn před několika lety seznámil se zdravotní sestřičkou Evou právě z dětského oddělení Kroměřížské nemocnice. „S kamarádkou jsme chtěly vyrazit do Špindlerova Mlýna a syna jsem přemluvila, aby nás tam doprovodil. Moc se mu tehdy nechtělo, ale dnes je určitě rád, protože právě tam se s Evičkou potkali,“ podotkla.

Primář dětského oddělení Robert Jeník při jejich návštěvě Evě Hruškové předal kytici a Janu Přeučilovi další do jeho sbírky klobouků, kterými je herec pověstný. „Mám jich ve sbírce osmdesát. Tento je tedy už jedenaosmdesátý a moc za něj děkuji,“ řekl polichocený herec a dodal, že Kroměříž je pro něj skvostem mezi městy nejen na Moravě, ale i v celé Evropě. „Velmi si vážíme pozvání na dětské oddělení zdejší nemocnice. Oceňujeme vaši práci, která je velmi důležitá a potřebná. Smekám před vámi,“ vyjádřil poctu na adresu sestřiček a lékařů tohoto oddělení. (jab)