„Všechny týmy dohromady v celorepublikovém hlasování obdržely v konečném součtu plných 346 718 hlasů," poznamenala Eva Nepokojová z pořádajícího Nadačního fondu Albert.

Ve Zlínském kraji získali morkovičtí školáci nejvyšší počet hlasů a postup do finále hned ve třech z celkem pěti kategorií, po jednom úspěchu si připsali předškoláci z Rožnova pod Radhoštěm a mezi dětmi staršími patnácti let pak zástupci Uherského Brodu.

Finále pro moravskou část soutěže se koná v sobotu 13. června od 10 hodin v areálu Výstaviště Flora Olomouc, národní finálové kolo však už bude mít jen jednoho vítěze za celou Moravu a Vysočinu.

„Všechny tříčlenné týmy budou ve finále soutěžit s jiným receptem, než se kterým uspěly v regionálním kole. Porota bude opět hodnotit nejen složení a chuť pokrmu, ale i lákavý vzhled, jednoduchost přípravy a finanční nenáročnost surovin do sto korun na čtyři porce," vysvětlila Eva Nepokojová.

Soutěžící budou také odpovídat na vědomostní otázky z oblasti správného stravování, na výherce čekají kurzy vaření pod vedením špičkových profesionálů v oboru a pro další medailové pozice jsou připraveny zajímavé dárky.

Kuchařská soutěž Coolinaření 
s Albertem je určena předškolákům z mateřských škol ve věku 
šesti let, žákům základních škol 
a klientům z dalších zařízení,
jako jsou dětské domovy nebo 
nízkoprahové a volnočasové kluby do 18 let. Jejím smyslem je podle pořadatelů osvěžit u dětí 
znalost zásad správné výživy 
a zároveň podpořit domácí 
přípravu jednoduchých pokrmů. Soutěž pořádá Nadační fond 
Albert prostřednictvím 
svého vzdělávacího projektu 
Zdravá 5. Více o pravidlech 
a termínech soutěže 
najdete na adrese: www.zdrava5.cz/
kucharska-soutez.