„Děti se na tuto příležitost celý rok pečlivě připravovaly. Už od jara totiž absolvovaly školení Obchodníkem snadno a rychle, aby mohly na vlastní kůži zažít, jak probíhají všechny části obchodu – od výroby přes nacenění výrobků až po jejich samotný prodej," řekla ředitelka domova Anna Hejná.

Lidé tak mají možnost koupit si unikátní dárek, kterým zároveň udělají dobrý skutek.

„Když děti slyšely, že si můžou vydělat nějaké peníze, ani na okamžik neváhaly a zapojily se s nadšením. Už od září vyráběly vánoční dekorace, i když venku bylo nesnesitelné vedro. Neodradilo je ani to, že budou prodávat celý den," poznamenala vychovatelka kroměřížského domova Blanka Říhová, která má celý projekt na starosti.

Děti tak budou prodávat vánoční dekorace, například malé i velké svícny, betlémy, sněhuláčky i andělíčky v různém provedení.

„Těšíme se. Vezmeme si s holkama na hlavy červené čepičky, abychom dotvořili atmosféru a malým dětem budeme dávat omalovánku zdarma," slibuje Veronika, jedna ze tří děvčat, která budou výrobky na Jarmarku prodávat.

Projektu se celkem účastní 60 dětských domovů z celé republiky země a probíhá od 27. listopadu až do 19. prosince. Pořádá ho Nadační fond Albert společně s neziskovou organizací Spolu dětem, o.p.s. (hed)