„V rámci projektu Chodec, řidič, spolujezdec – všichni jsme účastníky silničního provozu jsme pro děti připravili naučný dopolední program,“ vysvětlila Blanka Králová z preventivně informační skupiny kroměřížské policie.

Nejen o správném chování na silnici si s dětmi povídalo celkem třináct policistů z kroměřížského okresního ředitelství, tamního obvodního oddělení a holešovské policejní školy.

„Na deseti stanovištích v zahradě školky si malí žáčci procvičovali známé věci a získávali nové dovednosti. K tématům naučného a hravého dopoledne patřilo povídání o chování chodce a cyklisty, vybavení jízdního kola, o semaforu, tísňové lince, hrách na vhodných a nevhodných místech a důležitosti pestrého oblečení a reflexních doplňků při snížené viditelnosti,“ prozradila Králová. Děti si navíc mohly procvičit paměť, zkusit hod na cíl i hru Na policistu. Za každý splněný úkol získala skupinka dětí značku do průkazky závodníka.

Jako bonus bylo pro předškoláky připraveno malované policejní auto. Všichni si je mohli prohlédnout, prolézt, vyzkoušet si mluvit do vysílačky i zkusit neprůstřelnou­ vestu.

Malí zvědavci dostali po splnění úkolů od policistů pochvaly. Domů si děti odnesly omalovánky, reflexní samolepky a dopravní pexesa. „Odměnou nám byla spokojenost všech malých soutěžících a také poděkování od paní učitelek,“ uzavřela Králová.