Zábavné sportovní dopoledne na kroměřížském nádraží se konalo již potřetí jako součást Evropského týdne mobility. „První rok nám bohužel nevyšlo počasí, ale přesto se nějací účastníci našli. Loni byl zájem o poznání větší a letos je to vyloženě masová akce. Očividně se lidem líbí, proto ji chceme dělat dál,“ řekl Dominik Řihák, člen spolku Kroměřížská dráha, která akci spoluorganizovala.

Strojvůdcem lokomotivy byl Martin Šustal také z Kroměřížské dráhy. „Prasátko je posunovací mašinka, která má maximální rychlost čtyřicet kilometrů v hodině. Menší děti by tudíž s přehledem předjela. Martin Šustal je ale spravedlivý strojvedoucí a záměrně je nechává vyhrát. Starší děti jí ale zvládnou ujet samy,“ vysvětlil Dominik Řihák.

Na děti čekala také zábavná stanoviště, na nichž plnili různé úkoly. Po splnění pěti úkolů se mohly svézt historickým autobusem, který na nádraží také přijel. Společně s autobusem dorazily i tatrovky. „Nejsou ale stejné jako loni, máme tu nové kusy. I autobus je jiný,“ poznamenal Viliam Staněk ze spolku Kolem KM, který se také podílel na organizaci závodů.

Kroměříž LHAK. Ilustrační foto
Happeningy, workshopy a přednášky. Letní hudební akademii čekají změny
Hasičské závody o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v TFA v Kroměříži
Hadice, žebříky, sekery! Hasiči soutěžili v centru Kroměříže, podívejte se