Stálo je to sice hodně úsilí, měsíce čekání, ale nyní se těší, že prázdniny už by si mohly užít pod stanem.

„O akci jsme se dozvěděla na jednom setkání, kde byl umístěn stánek České spořitelny, která projekt zajišťuje,“ objasnila Deníku ředitelka Tymy Jarmila Vaclachová.

Do soutěže se poté přihlásila skupinka šesti dětí ze střediska. A když se zasnili, představili si právě stan.

„Za špatného počasí se spousta akcí bohužel nemůže konat. Proto jsme náš projekt trefně pojmenovali Prší, prší, jen se leje, pod stanem se každý směje,“ vysvětlila Vaclachová.

Samotný projekt, kalkulaci a administrativu dostal na starosti Petr Kolařík, student holešovského gymnázia. Stal se tak správcem snu. „Bylo to hodně náročné, ale získali jsme také bohaté zkušenosti,“ přemítá mladý správce. Zavzpomínal také, kolik emocí úsilí vyvolalo.

„Museli jsme se snažit nejen my, ale získat si také podporu okolí. V několika kolech bylo nutné, aby nás lidé podpořili zasíláním smsek,“ popisuje Kolařík. Sledovat, jak počty zpráv dohánějí ostatní projekty byl sám o sobě adrenalin. Dostavilo s i zklamání, když jiný projekt předčil jejich sen.

„Pak jsme ale dostali další šanci a zvítězili,“ hlásí hrdě Kolařík. Proces k získání snu ale ještě není u konce. Polovinu hodnoty stanu si totiž musí skupinka odpracovat.

„Proto jsme se rozhodli, že od pátku do neděle uspořádáme víkendovou akci pro děti. Pořádáme různé hry, bavíme se venku, procvičujeme angličtinu a společně jsme uvařili taky guláš,“ vyjmenoval Kolařík.

Mladí samozřejmě nejsou za práci honorováni, každá hodina jejich snažení je ale symbolicky oceněna. Pomocí fotografií a videí musí doložit, že si sen skutečně odpracovaly.

Pokud všechno proběhne v pořádku, na konci června by snad stan mohli získat. „Moc se na něj těšíme,“ hlásili návštěvníci víkendové akce, mezi nimi a i malý Patrik. „Bude to moc fajn, hrát si venku i za špatného počasí,“ dodal.