„Po celé odpoledne si mohly především děti užít jízdu zručnosti, skákací hrad nebo také nakreslit tematický obrázek a vystavit ho na společné vernisáži výtvorů," shrnula za pořádající spolek Proud Holešov Zuzana Matelová.

Kromě toho byla ale také připravena ukázka první pomoci, městské policie a k vyzkoušení byla také policejní uniforma. Všechny atrakce si užila například dcera Moniky Gažové.

„Do parku jezdíme dost často, takže například cyklotrasu už ovládá. Moc se nám tady líbilo. Bylo to zase jinak strávené odpoledne, kde se alespoň děti i něco naučily. Nikdy totiž člověk neví, co se může stát, a tak je dobré, aby měly například ty základy první pomoci. Byl to opravdu skvěle strávený den a vyšlo i příjemné počasí," vychvaluje si mladá maminka z Holešova. Pořádající občanské sdružení Proud Holešov vzniklo spontánně za účelem ochrany přírody, architektury a zdravého rozumu společnosti koncem roku 2011.

„Od té doby zajišťujeme s vědomím města Holešov revitalizaci Amerického parku v Holešově a snažíme se do něj navrátit kulturní život," vysvětlil předseda spolku Jakub Nevřala.

Na akci s názvem Den na kole nechyběla ani holešovská zastupitelka Svatava Ságnerová, která činnost spolku podporuje.

„Podařilo se jim tady udělat obrovský kus práce a ukázali tak, že Americký park má v Holešově místo a že má ideu a smysl. Několik málo lidí tady dokázalo vybudovat oázu klidu a pohody a i návštěvnost této akce dokazuje, že se sem lidé díky nim zase vrací," zhodnotila.