„Z vrbového proutí si mohly děti utlouct třeba píšťalku nebo se naučit uplést tatar. Také si mohly prohlédnout dvorek s domácími zvířaty, máme třeba dvě ochočené kozy, které od lidí rády vyžadují pozornost. Také si děti prohlédly větší drůbež," vysvětlila vedoucí muzea Václava Navrátilová.

Nasát venkovskou atmosféru přijely děti například z Bystřice pod Hostýnem nebo Hulína. Nejvíce se jim zamlouvala malá kuřátka a housátka, která si mohly i pochovat.

„Dětem se mláďátka moc líbila. Také je dobré, že si prohlédly domácí zvířata, se kterými se už v dnešní době nemají moc možností setkat. Celkově to bylo příjemně strávené dopoledne jak pro mě, tak pro děti. Jezdíme sem pravidelně každý rok," zhodnotila pro Deník návštěvu Lucie Žourková ze Střediska volného času v Hulíně.

Především dívky si mohly také vyzkoušet obléct panenky do klasických hanáckých krojů.

„Oblékání panenek bychom chtěly zachovat i po této akci. Kroje se k nám do regionu zase pomalu vracejí, tak chceme nejen dětem ukázat, z čeho se vlastně takový kroj skládá a kolik má vrstev. Děvčata si první panenku svlékla a pak ji po paměti oblékala. Když si nevěděla rady, tak jsem jim samozřejmě pomohla," usmála se Václava Navrátilová.

Hanácký dvorek bude v Záhlinicích otevřen až do Velikonočního pondělí, a to vždy od třinácti do sedmnácti hodin.