„Čekalo je povídání o vánočních tradicích na Hané i na Valašsku, prohlédli si postavy, které jsou s tradicemi spojené – třeba ponocného, Mikuláše, čerta, anděla a tak dále. A zároveň mohly ochutnat typické hanácké koláče, frgály, čaj z devatero bylin,“ vyjmenovala ředitelka SVČ TyMy Jarmila Vaclachová.

Organizátoři připravili také dílničky.

„Děti se tam dozvěděly, proč se zapalují svíčky na adventních věncích, pouštěly si lodičky v ořechových skořepinách, krájely jablíčka nebo psaly dopis Ježíškovi. Domů si odnesly vlastnoručně vyrobený vánoční zvoneček. Na jednom stanovišti se zase zpívaly koledy u betlému,“ dodala ředitelka s tím, že letos přišly čtyři stovky návštěvníků z mateřských a základních škol nejen z Holešova.

„Přijely i děti z Kroměříže, z Bystřice pod Hostýnem a z okolních vesnic. Za dvacet let má tato akce velkou tradici a je o ni zájem,“ prozradila Jarmila Vaclachová.

SVČ TyMy chystá v sobotu Mikulášské putování v holešovské zámecké zahradě. Na prosinec připravuje také Čertovské pohádky, vernisáž vánočních stromečků, vánoční dílničky či Česko zpívá koledy a další podniky.