Volnočasové organizace chystají nabité předvánoční akce, připravuje se pečení perníčků či výroba nápaditých ozdob

Jedná se o organizace volného času pro děti. Mnoho z nich pro ně i pro rodiče připravují pestré programy jejichž obsah nabízí chvíle beze shonu, plné činností přinášejících ducha Vánoc. Děti budou mít například možnost vyzkoušet si pečení vánočních perníčků, výrobu vánoční vazby a adventních věnců, či výrobu andělíčků na dveře.

Připravují mikulášský den

Vyjma vánočních dílen jsou pro děti připraveny také další akce. Připravuje se i Mikulášský den, výtvarné nebo tvořivé soutěže a tématické vycházky a karneval. „I náš dům dětí a mládeže chystá předvánoční program. Například Vánoční dílny a další akce spojené s vánoční tématikou,“ řekla vedoucí domu dětí a mládeže Sluníčko se střediskem na Trávníkách Eva Vajdíková.

Na první prosincový den si Sluníčko připravilo „Mikulášské čertování“, kde Mikuláš rozdá dárky dětem a kde si budou mít možnost zahrát nejrůznější hry. Tradiční předvánoční soutěž modelářů věkových kategorií mladších a starších žáků, juniorů ani letos nebude výjimkou.

Také vsetínský dům dětí a mládeže Alcedo si připravil zajímavý program. „V našem středisku volného času máme pro veřejnost připraveno oblíbené pečení perníčků, Mikulášský den organizovaný společně se vsetínskou radnicí a domem kultury,“ uvedl pedagog volného času Jan Merenda.

Ve Vsetíně Ježíškova dílna

Na mikulášský den se mohou děti ze Vsetína těšit po celý první prosincový pátek.„Předvánoční program máme připravený. Půjde o Mikulášský rej a Ježíškovu dílnu,“ řekla vedoucí společensko vědního oddělení uherskohradišťského domu dětí a mládeže Šikula Zuzana Vardanová. Jedná se o velmi oblíbenou a tradiční akci, která se koná v pátek třetího prosince na Masarykově náměstí od tří hodin odpoledne.

Přírodovědné centrum Trnka při DDM Šikula se zapojí také. „Na druhou adventní neděli jsme pro veřejnost zorganizovali příjemné předvánoční ladění a tvoření, nejen pro děti. Budou se tvořit malé dárečky a přáníčka pro radost,“ uvedla vedoucí centra a pedagožka volného času Lenka Králová.

Dům dětí a mládeže Šipka v Kroměříži na předvánoční atmosféru nezapomíná. „Od prvního prosince se děti v rámci Vánoční dílny mohou naučit péct. A nejen to. Vyrábět se budou také vánoční vazby,“ uvedla ředitelka DDM Šipka Jana Valerová.

Podle ní lze po celý prosinec shlédnout výstavu perníkových chaloupek.Programy volnočasových organizací jsou nabité zajímavými s Vánocemi spojenými aktivitami, které jistě stojí za to navštívit a vykouzlit tak úsměv na dětské tváři.