„ V devět hodin ráno jsme zahájili program. Ten organizovalo město Holešov ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Zdravotnickou záchrannou službou, Okresním ředitelstvím Policie ČR Kroměříž a Zlín, Městskou policií Holešov a Sborem dobrovolných hasičů v Holešově,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Děti mohly v Holešově vidět činnosti záchranného systému Zlínského kraje při záchraně řidiče z motorového vozidla, jeho vytažení z vraku za pomoci speciálních nástrojů a následné ošetření zraněného. „K vidění byla i jízdní policie a ukázky výcviku policejních psů,“ pokračoval Mitáček. Školáci se prohlíželi zásahové vozy všech záchranářů, techniku, kterou policisté, hasiči a zdravotníci používají a další zajímavosti. Domů si pak odnesli nejrůznější letáčky, tematická pexesa a samolepky.

Nejvíce se dětem líbily ukázky záchrany zraněného člověka z havarovaného vozidla a ukázky policejních psovodů z výcvikového střediska v Dobroticích.

„Mě se líbilo úplně všechno. Nejvíc mě asi zaujala ukázka zadržení zločince policejními psy,“ míní školačka Pavla Veningrová. Podobný názor má i malý školák Tomáš Novotný. „Psi se mi taky moc líbili, ještě jsem se rád podíval na policisty na koních,“ radoval se malý chlapec. I mezi učiteli měla akce velký úspěch. „Moc se nám to líbí, myslím, že nejen pro děti jsou tyto projekty užitečné,“ pochvaluje si ředitelka základní školy v Martinicích Ivana Chramostová.

Součástí zajímavého dne byla také prezentace civilní obrany a informace občanům pro případy mimořádných situací. Tamní návštěvníci se informovali o ochraně před požáry, před vloupáním a prohlédli si prezentační materiály záchranářů. Policisté předvedli součásti své výstroje i výzbroje. „Vraky na ukázky zásahů zapůjčila firma Ekologická likvidace aut z Dobrotic. Dopolední akci navštívila asi tisícovka dětí a obyvatel Holešova,“ zakončil mluvčí hasičů Mitáček.