Postavičku Budulínka, jeho rodinných zachránců či zákeřné lišky si na ruce nasadili členové kroměřížského občanského sdružení Říše loutek.

„Byla to naše první samostatná akce, kterou jsme jakožto občanské sdružení připravili. Představení nabídlo pohádku O Budulínkovi. Po jejím skončení následovala ruční výroba loutek,“ řekl Jiří Lisý, vedoucí souboru.

Vytváření prstových postaviček bylo tematicky zaměřené: protože v těchto dnech chodí svatý Mikuláš se svou družinou, děti si vyzkoušely vyrobit andílka, čerta, Mikuláše či jiné loutky.

„Zajímavé je na tom asi to, že postavičky vznikají ze starých pet lahví,“ vyzdvihl Lisý.

Představení sehráli o víkendu také pro děti na kroměřížské faře kostela Panny Marie. „Do budoucna máme už větší plány. Chceme dvě představení, ale všechno je odvislé od peněz. Měla by to být akce zájezdového typu, abychom mohli co nejvíce navštěvovat školy. Ovšem příští rok má být krutý,“ stýská si Lisý.

S pátečním loutkovým divadlem a následnou výrobou postaviček byla spokojená Andrea Večerková z Kroměříže. „Přišla jsem se synkem. Bylo to moc pěkné představení, zkusíme si také vyrobit loutku,“ zhodnotila Večerková.