Ačkoli se soutěž koná v Holešově, mohou se jí zúčastnit i jiné děti, a to nejen ze Zlínského kraje – pravidelně se zapojují například děti z bruntálské Taneční školy Stonožka.

Ze čtyřiačtyřiceti čísel vybrala čtyřčlenná porota pouze třináct postupujících do finále.

„Je to opravdu těžké vybrat jen některé z vás, všichni jste moc šikovní,“ řekla dětem porotkyně a ředitelka střediska TYMY Jarmila Vaclachová.

Spolu s ní v porotě zasedla Alena Rafajová, vedoucí mažoretek Kontrasty Hulín a porotkyně soutěží pro mažoretky, dále zpěvák a pedagog Mirek Řeha a mistryně České republiky ve standardních tancích do 21 let Anna Starečková.

Děti soutěžily ve třech kategoriích. V kategorii Hudební a ostatní postoupili do dalšího kola Jiří Kaďorek, Erika Kolaříková, Mažoretky Baby Lentilky Holešov a dívky z Gymnastiky Zlín. V kategorii sólových tanců postoupily Jiřina Běhalová, Ludmila Sedláková, Kristýna Fojtíková, Erin Javůrková a dvojice Kristýna Zandová a Karolína Seidlerová s duo tancem Waves. V kategorii skupinových tanců postupuje uskupení Baby dance, Happydance a TŠ Stonožka se dvěma čísly Cukrárna a Růže.

„Do deseti dnů porota také rozhodne, zda někomu z ostatních účastníků udělí divokou kartu,“ doplnila Jarmila Vaclachová.