Ústředním tématem duhého ročníku Floria Prázdniny byl Trosečník a jeho dobrodružství. „Všichni soutěžící prošli zkouškami a nástrahami ostrova," sdělil ředitel Kroměříského výstaviště Floria Radek Novotný. Na sedmi stanovištích si prošli nejmenší stezku za ostrovem pokladů. „Čekala je vodní bitva, závody lodí, souboj pirátů, zkouška vytrvalosti, cesta džunglí i pirátský hlavolamm," vypočítával Novotný.

Pro velké i malé návštěvníky byla připravena oblíbená herní zona. „Kromě deskových her, si návštěvníci užili i trampolíny, skákacího hradu, plasma cary, lukostřelby a třeba ukázky a školy jízdy na in-line bruslích," řekl Radek Novotný. Cílem bylo návštěvníkům představit zase něco nového. „Sedmdesát procent aktivit a her jsme měli úplně nových. Snažíme se, aby se jak děti, tak ani rodiče nenudili," vysvětlil ředitel výstaviště.

Nechyběly ani dětské hvězdy. „V sobotu děti pobavila Majda Reifová a v neděli zase Michal Nesvadba," podotkl Novotný.

Návštěvníci se mohli zúčastnit i soutěže o společenskou hru. „Ocenili jsme nejoriginálnější nápad, co by si 
s sebou vzali lidé na pustý ostro," vysvětlil ředitel.

O pobavení návštěvníků se postaraly i samotné děti. „Vystoupily mažoretky, žáci ZŠ Oskol a taneční skupina, která country kroky naučila i diváky," dodal Novotný.

Netradiční akce na výstavišti ocenili i místní. „Stejně jako předchozí Indiánská stezka i tento Ostrov pokladů je vydařený," potvrdila maminka Miroslava Veselá.

Děti se prý na atrakcích pěkně vyřádí. „Klidně bychom tu mohly strávit celý víkend a děti by se to stejně neomrzelo," podotkla maminka.

Podobných akcí by podle ní mohlo být víc. „Tento druh zábavy je pro nás ideální," potvrdila Veselá.

VENDULA PUDELKOVÁ