Ve zrenovované třídě je nyní pro posluchače i lektory k dispozici nová promítací technika. Součástí vybavení hřiště jsou i jízdní kola a kompletní karoserie osobního vozu i s podvozkem. „Slouží jako nácvikový prostor pro správné upoutání dětských autosedaček i bezpečnostních pásů pro dospělé,“ nastínila Alice Juračková, ředitelka Čekého červeného kříže (ČČK) v Kroměříži, který areál provozuje.

V případě, že venku není zrovna hezky, poslouží dětem herna. „Je vybavena nejrůznějšími hrami s dopravní tematikou. Celý areál je připraven pro vyučování dopravní výchovy žáků čtvrtých tříd z kroměřížského a holešovského regionu,“ podotkla Zdeňka Daňhelová z odboru dopravy v Kroměříži.

Pobyt, při kterém děti spojí příjemné s užitečným, učitelé vítají. „Využíváme možností využít dopravní hřiště každý rok na jaro a na podzim, kdy tam naši čtvrťáci tráví vždy celé dopoledne,“ poznamenala ředitelka 3. základní školy v Holešově Alena Grygerová.

Podle ní je to výborné doplnění dopravní výchovy, kterou mají školáci v osnovách. „Je výhoda, že si děti můžou teorii doplnit i o praktickou výchovu,“ dodala ředitelka.

Dopravní hřiště bude od 30. dubna otevřeno každou středu od 15 do 17 hodin i pro veřejnost. „S touto možností jsme začali v loňském roce a velmi se nám osvědčila. Zájem ze strany rodičů i dětí byl značný,“ pochvaluje si ředitelka ČČK.