Vedle Tublatanky totiž v sobotu měli vystoupit také slovenští Desmod, kterým ovšem plány překazila vážná nehoda zpěváka. Mário Kuli Kolár údajně havaroval při cestě k Roštínu a skončil v nemocnici.

„Podobná nepříjemnost se nám stala poprvé v historii slavností. Věřím, že to lidé pochopili. Příznivcům kapely se zpětně omlouváme, ale tohle je skutečně věc, které člověk nezabrání,“ povzdechl si vedoucí rekreačního areálu Rostislav Dozbaba.

Nečekaně vzniklé hluché místo v programu podle něj ale na atmosféře neubralo. A přílišné potíže nenadělalo ani počasí.

„Bylo sice ošklivě a tak přišlo méně lidí než v minulých letech, ale přece jen je to patnáctý ročník, tradiční záležitost, a skalní příznivci si k nám cestičku najdou vždy,“ pousmál se vedoucí areálu.

Ostatní vystupující své sety odehráli podle plánu a hosté si tak mohli zaskákat například při melodicích od kapel Doga, Legendy se vrací, Škwor nebo Reflexy. Na vtipnou strunu uhodil Ruda z Ostravy.

Kromě hudebních pochoutek si ale mohli návštěvníci pošmáknout i na těch chmelových. Čepovaly se známé i méně známé značky.

„Pivo je pro Čechy něco jako živá voda. Hodlám odzkoušet všechny druhy, doufám, že se vzájemně dobře snáší,“ dušoval se v sobotu kolem čtvrté hodiny odpoledne šestadvacetiletý Dušan Odstrčilík z Otrokovic, který podle svých slov areál Kamínka navštívil už popáté.

Odvážlivci si navíc mohli odzkoušet své schopnosti v nejrůznějších soutěžích. Například měli co nejrychleji vypít tuplák piva nebo s obličejem ponořeným v mouce hledali pivní vršky.

„Taková klání mě tu baví každý rok. O to víc, když se vydají soutěžit rádoby borci, kteří už mají v krvi nejmíň dvě promile. Brzo jim sklapne,“ vylíčila další z návštěvnic, jednatřicetiletá Vlasta Foltýnová z Koryčan.

Ani patnáctý ročník Slavnostní piva tak předešlým ročníkům neudělal ostudu. Drobnou vadou na kráse byla jen neúčast Desmod a problémové parkování.

„Nevadí mi, že je daleko, ale parkuje se na poli. I letos popršelo a po tom bahně se nahoru nedalo ani vyjet,“ konstatoval dvaadvacetiletý řidič Jan Kašík z Kroměříže.

„Ale to je každoroční problém a stejně zase přijedu. Je to holt jediná podobná akce v okolí,“ dodal.